A Ferencváros kiütötte a Debrecent és gólrekordot döntött az NB I-ben

A Ferencváros 5–1-re kiütötte a DVSC-t a labdarúgó NB I 31. fordulójában, míg a Paks 0–0-s döntetlent játszott a Kecskemét vendégeként, emberhátrányban futballozva.

A bajnoki címvédő Ferencváros már az első percben betalált volna, de Adama Traoré gólját les miatt érvénytelenítették. A zöld-fehérek fölénye ellenére a debreceniek szervezett védelme megnehezítette a hazaiak dolgát, így az első félidő gól nélküli döntetlennel zárult. A második félidőben azonban a Ferencváros megtalálta a ritmust, és Abena, Traoré, valamint a húszgólos Varga Barnabás révén eldöntötte a mérkőzést, melynek végeredménye 5–1 lett a hazaiak javára.

A Kecskemét és a Paks összecsapása kevésbé volt eseménydús, a vendégek már a hetedik percben emberhátrányba kerültek Haraszti kiállítása miatt. A Kecskemét birtokolta többet a labdát, de a Paks védekezése eredményesnek bizonyult, így a mérkőzés gól nélküli döntetlennel ért véget.