Valter Attila 9. helyen a Giro d'Italia nyitószakaszán

Valter Attila a 9. helyen végzett a Giro d'Italia kerékpáros körverseny szombati nyitószakaszán Torinóban. A Visma-Lease a Bike csapat magyar bajnoka az élmezőnyben maradt a több emelkedővel tarkított etapon, és csupán az utolsó kilométereken maradt el néhány másodperccel a szlovén Tadej Pogačartól, aki a verseny egyik fő esélyeseként indult.

Az ecuadori Jhonatan Narváez nyerte meg a szakaszt, aki a hajrában megelőzte Pogačart és a német Maximilian Schachmannt. Ezzel Narváezé lett az első rózsaszín trikó az idei Giro d'Italián. Valter Attila az összetett versenyben jelenleg a 10. helyen áll, mindössze 10 másodperccel lemaradva Narváez mögött. A Giro d'Italia következő szakasza egy hegyi befutó lesz, amely az 1136 méter magas Oropára vezet.